Розбираємося з мийками з штучного каменю для кухні

Якщо розглядати мийку з чисто утилітарної точки зору – це ємність, призначена для миття посуду, продуктів і т. д. Але в дизайні кухні мийка є ще й об'єктом інтер'єру. Так що, до вибору цього предмета побуту, потрібно підходити не тільки з точки зору практичності, а ще брати до уваги і його естетичні характеристики. Ці якості чудово поєднують в собі дуже популярні сьогодні мийки для кухні з штучного каменю. Але щоб зробити правильний вибір, потрібно володіти інформацією. Дана стаття дуже докладно розповість, що представляють собою мийки з штучного каменю, проаналізує їх достоїнства і недоліки, ознайомить з відгуками власників.
Що таке миття з штучного каменю: склад, характеристики, фото
Все більшою популярністю користується мийки з штучного каменю. І не дарма – адже вони поєднують в собі два обов'язкових якості, які важливі для кухонних раковин: зручність у використанні і дуже ефектний зовнішній вигляд.

В склад, з якого виготовляють штучний камінь для кухонних мийок, входить:
- мінеральний наповнювач, яким може служити гранітна або мармурова крихта, кварцовий пісок, і різні інші матеріали, що додають мийці міцність, а також певний колір і фактуру;
- сполучний матеріал – полімерна або акрилова смола.
Найпоширеніші види мийок зі штучного каменю:
- Мийки з композитного каменю (акрилові мийки). У складі матеріалу міститься 60-70% добавок мінералів і 30-40% акрилової смоли і барвників-наповнювачів. Цей матеріал при недорогому виробництві володіє досить непоганими експлуатаційними характеристиками.
Мийка з композитного каменю
- Агломерат – до його складу входить 70-90% крихти з натурального граніту, кварцу або мармуру і сполучного компонента, в якості якого використовуються полімерні смоли.
Мийка з агломерату
- Мийки з керамограніта. Дуже міцні, довговічні і мають лише один суттєвий недолік: якщо на мийку впаде важкий предмет, то на місці удару на мийці може утворитися скол, який усунути під силу лише досвідченому майстрові.
Мийка з керамограніту
- Мийки з кварцової або гранітної крихти здобувають властивості, що перевершують по міцності і практичності вироби, вироблені з природного каменю. Їх ще називають гранітними мийками. Агломерат з наповнювачем з мармурової крихти менш стійкий.
Мийка з гранітної крихти
Раковини з штучного каменю отримують шляхом вібролиття в спеціальних склопластикових формах, у результаті якого виходять вироби будь-якої форми, конфігурації і розміру.
В процесі виготовлення, на раковини наносять особливий склад — гелькоутом, який створює захисний шар і завдяки йому мийки стають гладкими, без пор, що дозволяє збільшити стійкість поверхні, продовжити час експлуатації і надовго зберегти презентабельний зовнішній вигляд.
Мийки з штучного каменю: плюси
Раковини для кухні, виготовлені з литого каменю, мають прекрасні експлуатаційні характеристики: практичність, зручність, міцність.

Ще одна важлива характеристика – стильний зовнішній вигляд і можливість вибору серед величезної кількості фактур, кольорів і форм раковин.
Увага! І гранітні мийки та вироби з композитного каменю не потребують якомусь особливо складного догляду і гігієнічно безпечні.
Завдяки особливій технології, розробленої провідними виробниками, камінь, виготовлений штучним шляхом, не схильний до виникнення на його поверхні різних бактерій і небезпечних мікробів.
Стійкі до впливу побутової хімії: вони не псуються від застосування чистячих і миючих засобів. На них не залишає слідів гас, спирт, лужні і кислотні речовини, перекис водню.
Важливо! Слід бути дуже обережними з ацетоном і азотною кислотою сильної концентрації: ці речовини можуть пошкодити мийку з композитного каменю.
На миття з штучного граніту навряд чи залишать подряпини виделка чи ніж під час миття, але вони погано реагують на падіння різних важких предметів – на поверхні раковини може утворитися тріщина або скол. Для усунення сколів чи тріщин на мийці з агломерату потрібно допомога фахівця.

З мийками з композитного каменю теж треба бути обережнішим, тому що вони менш стійкі до механічних навантажень. Мийки не дуже високої якості, особливо глянцеві, можуть постраждати від важких і гострих металевих предметів – на їх лицьовій частині можуть залишитися подряпини і вм'ятини. При виявленні ушкоджень таку мийку можна відновити – для цього потрібно просто протерти проблемне місце, з поглибленнями і подряпинами, не надто великої наждачним папером, а потім відполірувати його. Відбиті шматочки без праці приклеїти акриловим клеєм і на поверхні навіть сліду не залишиться.
Штучного агломерированному каменю не страшні ні занадто низькі, ні високі температури (-30, +180). Також не варто побоюватися перепадів температур, з мийкою нічого не станеться – ні тріщин, ні розмивів. Можна, наприклад, злити окріп з макаронів, і тут же покласти розморожувати рибу. Мийка ніяк не відреагує.

Акриловий камінь, навпаки, погано реагує на високу температуру. Якщо лити в раковину окріп, то обов'язково зі струменем холодної води з крана.
Ще одна особливість мийки з штучного каменю – безшумність — вона не видає ніяких шумів під час користування: ні брязкоту посуду про поверхню, ні шуму падаючої води.
Штучний камінь має хорошу електроізоляцію, що є незайвим для забезпечення безпеки в середовищі, де одночасно може використовуватися вода і побутові електроприлади.
Мийки з штучного каменю: мінуси
На жаль, в світі немає нічого ідеального, і мийки з штучного каменю теж мають недоліки:
- Вартість мийки з акрилового та гранітного каменю від відомих виробників в рази дорожче, ніж ціна традиційної раковини з нержавіючої сталі.
- Миття з штучного гранітного каменю досить важка, і її набагато складніше встановлювати, а для її доставки необхідно транспортний засіб.
Хоча така мийка і дорожче, проте її довговічність і простота в догляді варті того
- На поверхню раковини не рекомендується ставити сильно гарячий посуд, наприклад, тільки що зняту з вогню сковорідку, каструлю. Від цього на раковині може з'явитися вм'ятина або плями. Для цього потрібно мати спеціальну захисну підставку.
- Якщо забруднити раковину з акрилового каменю кавою, вином, ягідним соком не кажучи вже про більш фарбувальних, речовинах (зеленка, йод, тощо), то поверхня потрібно тут же мити. Щоб уникнути подряпин, для чищення поверхні не можна використовувати металеву мочалку. Мийки з гранітного каменю не вбирають фарбувальні речовини.
Як мити й чистити миття з штучного каменю
Щоденний догляд за мийкою не представляє ніяких складнощів – просто після використання протерти губкою змоченою рідиною для миття посуду і сполоснути чистою водою

У разі сильного забруднення поверхні мийки з штучного каменю її можна протерти миючим засобом, що не містить абразивних частинок. Краще для цього використовувати кремоподібні гелі або пасти. Обов'язково прочитати анотацію на упаковці і використовувати, так як там зазначено. Чистити краще жорсткою губкою, але ні в якому разі не користуватися металевими шкребками і йоржиками. Якщо є складні плями від кави, вина, буряків, їх можна протерти шматочком лимона і відразу змити.
Яку миття з штучного каменю вибрати: матеріал, форма колір
Ознайомившись з достоїнствами мийки з акрилового та гранітного штучного каменю, порівнявши їх недоліки, подивившись фото, а також порадившись зі своїм гаманцем, можна приступати до вибору мийки.
Як вже було написано, якість мийки з штучного каменю, її довговічність залежить від мінерального наповнювача, який використовувався для її виготовлення. Найкращими є раковини з наповненням з граніту і кварцу. Чим більше у виробі частка граніту, тим воно міцніше, якісніше і дорожче. Ідеальний склад: 80% гранітних частинок і 20% полімерних смол.

Що стосується вибору кольору, то технології по виготовленню композитного каменю, дозволяють випускати миття будь-якого відтінку кольору і текстури. У продажу є раковини всіляких квітів, але все ж більш популярні ті, що по кольорі і фактурі нагадують природний камінь: чорні, білі, сірі, бежеві. Хоча користуються попитом і інші кольори, наприклад: червоні, рожеві або блакитні. До речі, мийки зберігають свій колір навіть після 10-12 років користування.
Мийки з штучного каменю виготовляються шляхом лиття, тому споживачам надано величезну кількість виробів різної форми і розміру. Випускаються вироби з однією чи двома чашами. За формою — овальні, квадратні і навіть у формі метелика або мушлі.
Гранітні мийки не можуть похвалитися розмаїттям колірній палітрі. Їх забарвлення ближче до натурального каменю. Розміри і форми мийки теж не дуже різноманітні.

І хоча вибір мийки – справа смаку і фінансових можливостей, все ж таки є кілька загальних рекомендацій:.
- для зручності в користуванні бажано купувати широку і глибоку мийку;
- перед покупкою потрібно уважно оглянути його на предмет відсутності тріщин, подряпин і відколів, а для більшого ефекту бажано провести долонею по поверхні;
- заздалегідь продумати, де буде встановлено миття і яка форма і розмір підійде для вибраного місця. В маленьку кухню краще брати компактну круглу або квадратну мийку, без крила і з однією чашею;

- якщо розміри кухні дозволяють розміститися великого кухонного гарнітуру, то краще брати миття з двома чашами — вона набагато зручніше в експлуатації;
- попросити у продавця паспорт виробу, де повинні бути: виробник, рекомендації по експлуатації, гарантійний талон.
Рада! Щоб напевно не помилитися з вибором, краще купувати вироби відомих фірм, про яких можна прочитати відгуки і думка покупців.
Не важливо на якій раковині зупинити свій вибір, важливо як відноситься до виробу і як з ним звертатися. Якщо правильно доглядати та утримувати мийку в чистоті, вона прослужить довгі роки.